Stelaż podtynkowy, wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem?

stelaż podtynkowy WCŁazienka nie musi być nudna i staro modna. Wiele rozwiązań odchodzi w zapomnienie, ustępując nowym i eleganckim pomysłom. Podobnie jest z toaletą. Obecnie prym wiedzie toaleta podtynkowa, która urzeka kolorystyką i delikatną linią geometryczną. Jednocześnie jest minimalistyczna również w kwestii wszelkich mocowań i rur. Stelaż podtynkowy ukryty w ścianie wzbogaca efekt wizualny całego pomieszczenia.

Stelaż WC a przycisk spłukujący

Po zamontowaniu stelaża WC pozostaje w ścianie otwór. Jest to okienko dostępu do mechanizmu spłukującego, w którym należy umieścić przycisk spłukujący. Szerokość, długość i grubość tego otworu odpowiadają zamontowanemu modelowi ramy nośnej. Jeśli nie znasz marki i typu stelaża swojej toalety, zawsze możesz skorzystać z wymiarów tego otworu, aby znaleźć kompatybilne modele płyt do wc podtynkowego.

Przycisk spłukujący montowany jest na ramie nośnej toalet podwieszanych. W zależności od układu może to być pojedynczy lub podwójny przycisk. Może być wykonany ze stali satynowej, mosiądzu lub stali chromowanej.

Przycisk spłukujący to element, na który wywierany jest nacisk, aby aktywować spłukiwanie podwieszanej toalety. Przycisk spłukujący musi być odpowiedni do typu mechanizmu spłukiwania toalety. Większość producentów stelaży podtynkowych oferuje jedną lub więcej kompatybilnych płyt dla każdego modelu.

 

Przycisk spłukujący w stelażu WC, jaka jest jego inna rola?

Kiedy stelaż podtynkowy WC jest zamontowany, a łazienka wykończona pojawić się może pewien problem. Nie mamy praktycznie żadnej możliwości, żeby coś naprawić, jeśli nasz zestaw podtynkowy ulegnie awarii. Oczywiście pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to rozbiórka całej ścianki. Skrywa ona bowiem stelaż wraz ze spłuczką odpływem i resztą elementów. Na szczęście konstruktorzy pomyśleli i o tym.

W razie awarii wystarczy zdjąć przycisk spłukujący, dzięki temu uzyskamy niewielki otwór, przez który fachowiec będzie mógł zabrać się za naprawę awarii. Oczywiście nie wszystko da się naprawić poprzez niewielki otwór w ścianie i wtedy możliwe, że będą potrzebne bardziej inwazyjne metody.

=  Jak wyczyścić pralkę od środka? Poradnik dla każdego użytkownika

Stelaż podtynkowy staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w wielu domach. Montaż podwieszanego WC to nie tylko utrzymanie designu łazienki, ale i zapewnienie pełnego komfortu. Toaleta podtynkowa jest elegancka i stylowa. Szeroki wybór asortymentu pozwala dobrać odpowiednie WC do własnej łazienki.

Ten wpis został opublikowany w Artykuły dnia , przez .