Mała niczym duża? Łazienka skrojona na wymiar

Zarówno duża jak i mniejsza łazienka może być tak samo funkcjonalna. To wszystko dzięki inteligentnemu wykończeniu oraz opcjom przechowywania. Pomimo ich zastosowania łazienka może być zarówno ładna jak i praktyczna. Nie ma większych trudności, aby zachować wybrany styl łazienki i połączyć go z funkcjonalnością. Funkcjonalność tą można wpleść nawet w najmniejsze łazienki, zachowując przy tym wymyślony sposób aranżacji. Stosuje się kilka sztuczek, aby łazienka nie była zatłoczona i ciasna.

Sam pokój z prysznicem, mimo że niepozorny, daje wiele możliwości. Grupa Mo jest w stanie zapewnić Ci wszystko, co pozwoli Ci stworzyć łazienkę Twoich marzeń. Więcej pomysłów i materiałów, które można wykorzystać w łazienkach, można znaleźć na stronie.

Zyskaj przestrzeń dzięki złudzeniom optycznym

Dobrym rozwiązaniem może okazać się szkło. Przykładowo prysznic bezramkowy jest interesującym wyborem. Albo ciekawa jest również wanna połączona z prysznicem, niekoniecznie standardowej wielkości. Jasny marmur doda przestrzeni w małej łazience i optycznie ją powiększy. Różne kształty i wielkości płytek ułożone w ciekawie wzory urozmaicą i udekorują łazienkę. Stwórz iluzję wysokości używając trików malarskich. Dolna połowa ściany niech będzie ciemniejsza – doda to głębi i przestrzeni.

Albo zastosuj kontrasty, które potrafią zdziałać cuda. Nie zawsze mała łazienka musi być nudna, wystarczy trochę sprytu. Złudzenie optyczne w łazience bardzo szybko może zdziałać cuda. Potrzebujesz do niego światła, lustra, i odpowiedniego koloru. Mówiąc o lustrze- dobrze ustawione może nawet dwukrotnie powiększyć przestrzeń małej łazienki. Odbijając światło, rozświetli ciemne wnętrza. Dodatkowo będzie spełniać swoją funkcję.

Otwórz się na łazienkę!

W małej łazience najlepiej zachować otwarty koncept. Nie zagracaj jej niepotrzebnie aby architektonicznie i wizualnie lepiej wyglądała. Warto zachować umiar i prostotę w dekoracjach. Zmieniaj miejsca wieszania ręczników, raz na haku, a raz na kratce. Umywalka na postumencie również optycznie powiększy pokój. Tak samo szklane drzwi w kabinie prysznicowej zamiast zasłony we wzroki. Unikaj również dużej ilości odbijających światło płytek ceramicznych. Warto również wybrać meble o opływowym wyglądzie – najlepsze będą takie montowane do ścian. Mogą one być zawieszone np. nad pralką, dzięki czemu nie będą zajmować dodatkowego miejsca.

Używając tych samych płytek na podłogę jak i na ściany, można sprawić, że łazienka będzie wyglądała na większą. Warto celować w uzyskanie jednolitego wyglądu za pomocą dużych paneli lub dużych płytek podłogowych i ściennych. Przestronne wrażenie uzyskamy również dzięki naturalnemu kamieniu. Ponadto nada on w łazience charakteru spa. Jeśli jednak kamień jest neutralnego koloru, można zastosować kolorowe dodatki, które ożywią łazienkę. A przy zamocowaniu mebli i dekoracji na ścianie zaoszczędzisz powierzchnię podłogi.