Echo serca- Poznań z najlepszymi specjalistami

Echo serca jest jednym z badań diagnostycznych, które pozwoli na odkrycie wielu wad serca czy nieprawidłowości w jego pracy i pozwala na stworzenie obrazu serca. Często dzięki przeprowadzonemu badaniu szybko dowiemy się, jak bardzo serce jest uszkodzone. Należy ono do badań specjalistycznych, a jego opis możemy znaleźć na stronie.

Echo serca w Poznaniu

To badanie jest podstawowym, poza EKG serca, które określi stan naszego serca. Dlatego tak ważne jest jego wykonywanie, szczególnie u osób, które mają problemy z układem sercowo-naczyniowym, takie jak na przykład są po zawale, czy mają zdiagnozowaną zakrzepicę. W Neomedica możliwe jest również wykonywanie tego badania na wizytach domowych u pacjentów.

Badanie dla małych dzieci

Echo serca może być wykonywane już u kilkutygodniowych dzieci, a dzięki jego nieinwazyjności maluchy bardzo dobrze je znoszą. Wykorzystuje się je do wykrycia ewentualnych wad serca czy nowotworów, oraz do sprawdzenia działania serduszka małego pacjenta. Do badania nie potrzeba specjalnego przygotowania, jednak rodzice powinni postarać się, by komfort małego pacjenta w trakcie badania był jak największy.

U niemowląt ważne jest, aby dziecko ubrać w kaftanik rozpinany z przodu. Dzięki temu lekarz będzie miał najlepszy dostęp do klatki piersiowej. Ponadto dzieci powinny być najedzone oraz wypoczęte.

=  Przyczyny występowania zakrzepicy
Ten wpis został opublikowany w Wiadomości dnia , przez .