Każdy miłośnik gotowania chciałby mieć jak największą przestrzeń do tego, by realizować swoją pasję. Do tego dobrze jest, jeśli projekt kuchni zakłada jej bliskie sąsiedztwo do pomieszczenia, w którym zamierzamy spożywać posiłki. Dlatego właśnie powinniśmy zastanowić się nad połączeniem tych dwóch wnętrz. Ułatwi nam to przemieszczanie się, skróci czas oraz ułatwi dostęp. W tekście tym przedstawimy kilka zasad, które pomogą w aranżacji kuchni łączonej z jadalnią.
Zacznijmy od zalet takiego rozwiązania, którym będzie między innymi powiększenie zbyt małego metrażu. Zdecydowanym minusem natomiast zaburzenie w odpoczynku w salonie. Jedno jest pewne. Im krótsza droga do pokonania z talerzem, tym większa pewność, że go doniesiemy.
Na początku wspominaliśmy o głównych zasadach w urządzeniu takiego pomieszczenia. Do jednej z najważniejszych należy odpowiednie ułożenie płytek ściennych do kuchni, które pomogą wyznaczyć granice pomiędzy dwoma obszarami. Dodatkowo ważne jest odgórne założenie, które powinniśmy przyjąć. Czy chcemy celowo oddzielić pomieszczenia, czy zależy nam jednak na ich połączeniu? By podjąć właściwą decyzję możemy sprawdzić kilka przykładowych realizacji na stronie internetowej
Przedstawione tam projekty pomogą nam zdecydować się. Kolejnym ważnym elementem będzie oświetlenie kuchni. Pełni ono taką samą rolę jak w podstawowych wersjach tego pomieszczenia. Jedyną odmianą może być zastosowanie lamp nakierowanych na uwidocznienie wyspy, która może oddzielać pomieszczenia. W przypadku mozaiki kuchennej możemy pozwolić sobie na odrobinę rozwagi, tak aby nie było zbyt dużej ilości elementów.